Startsida
Hjälp
Sök i LIBRIS databas

     

 

Sökning: onr:x82k5vqhvf1kxp82 > Blame /

Blame / Jeff Abbott.

Abbott, Jeff (aut)
ISBN 9780751557336
Paperback edition.
Publicerad: London : Sphere, 2017
Copyright: ©2017
Engelska 374 pages
  • Bok
Sammanfattning Ämnesord
Stäng  
  • Two years ago, Jane Norton crashed her car on a lonely road, killing her friend David and leaving her with amnesia. At first, everyone was sympathetic. Then they found Jane's note: I wish we were dead together. From that day the town turned against her. But even now Jane is filled with questions: why were they on that road? Why was she with David? Did she really want to die? The secrets she should forget Most of all, she must find out who has just written her an anonymous message: I know what really happened. I know what you don't remember. A gripping and emotional psychological thriller, perfect for fans of JP Delaney, Michelle Frances, TM Logan, Rachel Abbott, Patricia Gibney and Paula Hawkins. 

Ämnesord

Trafikolyckor  (sao)
Personskador  (sao)
Amnesi  (sao)
Traffic accident victims  -- Fiction. (LCSH)
Traffic accidents  -- Fiction. (LCSH)
Grief  -- Fiction. (LCSH)
City and town life  -- Fiction. (LCSH)
Amnesia  -- Fiction. (LCSH)
Amnesia.  (fast)
City and town life.  (fast)
Grief.  (fast)
Traffic accident victims.  (fast)
Traffic accidents.  (fast)
Amnesia  (LCSH)
Personal injuries  (LCSH)
Traffic accidents  (LCSH)

Genre

Thrillers  (saogf)
Action and adventure fiction.  (lcgft)
Psychological fiction.  (lcgft)
Thrillers (Fiction)  (lcgft)
Action and adventure fiction.  (fast)
Fiction.  (fast)
Psychological fiction.  (fast)
Thrillers (Fiction)  (fast)

Klassifikation

813.6 (DDC)
Inställningar Hjälp

Titeln finns på 1 bibliotek. 

Bibliotek i norra Sverige (1)

Ange som favorit
Om LIBRIS
Sekretess
Blogg
Hjälp
Fel i posten?
Kontakt
Teknik och format
Sök utifrån
Sökrutor
Plug-ins
Bookmarklet
Anpassa
Textstorlek
Kontrast
Vyer
LIBRIS söktjänster
SwePub
Sondera
Uppsök

Kungliga biblioteket hanterar dina personuppgifter i enlighet med EU:s dataskyddsförordning (2018), GDPR. Läs mer om hur det funkar här.
Så här hanterar KB dina uppgifter vid användning av denna tjänst.

Copyright © LIBRIS - Nationella bibliotekssystem

 
pil uppåt Stäng

Kopiera och spara länken för att återkomma till aktuell vy